Лавров: Путин се пошегува, че подкрепя Камала Харис

Лавров: Путин се пошегува, че подкрепя Камала Харис

Руският президент Владимир Путин се е пошегувал, когато е заявил, че Москва подкрепя кандидата на демократите Камала Харис на президентските избори в САЩ през ноември, заяви външният министър Сергей Лавров в интервю за Sky News Arabia.

„Това беше шега. Президентът Путин има добро чувство за хумор. Той често се шегува по време на своите изявления и интервюта. Не виждам дългосрочни разлики в отношението ни към настоящите или предишните избори в САЩ, защото те се управляват от прословутата „дълбока държава“, каза Лавров.

По-рано този месец Владимир Путин заяви, че Русия иска Харис да спечели състезанието в подигравателен коментар, в който посочи нейния „заразителен“ смях като причина да я предпочете пред кандидата на републиканците и бивш президент Доналд Тръмп, припомня Ройтерс.

Най-четени