Дневен хороскоп на Алена за понеделник, 09.12.2019

Financial Times: България привлича рекордни технологични инвестиции София има потенциал за технологичен център

Почина актьорът, изиграл Голямото пиле от „Улица Сезам“

Откриха нарушения в 37 автошколи в Пловдив

Външният министър на Украйна оповести каква позиция ще защитава Зеленски в Париж

Еврокомисарят по икономика иска разхлабване на бюджетните правила в ЕС

Художествената академия остава без голи модели заради липса на пари

В Сараево отмениха публичните прояви заради мръсния въздух

Сидеров: Каракачанов и Симеонов изнудиха ГЕРБ за пари за партиите, вместо за пенсии

Богат урожай, малко зрители И този „Златен ритон“ доказа, че документалното и анимационното ни кино си струват правенето и гледането, дори с излишните дължини

Дерат седем кожи за Нова година у нас Двойно по-евтин ни излиза празникът при съседите

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в понеделник, 9 декември 2019

Горя стая на общежитие в „Студентски град”

Война между погребалните агенции в Стара Загора

Андреев напред след драма с турчин

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес след победа с 6:3, 5:7, 6:3 над турчина Янкъ Ереп. Днес българинът излиза в битка с Филип Кристиан Жиану (Румъния) за място на полуфиналите. Късно снощи пък младокът имаше мач и на смесени двойки заедно с украинката Виктория Дема.
Йоана Илиева зае първо място в квалификационната си група на сабя с три победи и една загуба и се класира директно за четвъртфиналите, но там отстъпи с 13:15 от Лиза Пущай (Унгария). Гимнастичката Татяна Воложанина е 5-а на обръч с оценка от 15,700 точки, а плувкинята Василики Кадоглу остана четвърта в серията на 800 метра св. стил с време 9:18,92 мин. Мария Делчева пък претърпя загуба в турнира по бадминтон – 18:21, 12:21 от Ти Ан Ту Ву (Виетнам).