Партиите си надписват сметката по закон Държавните субсидии са постоянно завишавани над определения размер още от 2002 г.

За 24 пъти бяха връчени отличията „Златно перо“ за принос към българската култура и изкуство

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в четвъртък, 23 май 2019

Събират три месеца оферти за АЕЦ „Белене” (обзор) Интерес има от компании от Китай, Франция и Русия

Вижте документалния филм на Би Би Си за отвлечените деца от норвежката служба за закрила на детето „Барневерн“ (видео със субтитри)

137 млн. лв. кредити дръпнали студенти Теглят средно по 9584 лв., cумите се отпускат само за обучение у нас

Пазачи с бухалки 2 часа удряли крадла (обзор)

Търновски ученици дариха препис на Паисиевата история на Регионалната библиотека

България с европейски шампион по карате киокушин Кристиян Дойчев спечели и специалната награда за най-добра техника

Кристиян Дойчев от България е новият европейски шампион по карате киокушин в категория мъже до 85 килограма. Освен европейската шампионска титла България има двама сребърни и седем бронзови медалисти.

Дилян Николов (кат. до 60 кг) и Димитър Димитров ( кат. до 75 кг) спечелиха втори места на Европейското по киокушин. От жените Любомира Николoва (кат. жени до 65 кг) и Красимира Мирева (кат. жени до 60 кг) грабнаха бронзови медали, а от мъжете Стилиян Петков (кат. 65 кг), Иван Команов (кат. 70 кг), Георги Дойчев (кат. 80 кг), Георги Иванов (кат. 95 кг) и Христо Георгиев ( кат. 90+ кг) станаха трети на Европейското.

Специална награда за най-добра техника при мъжете спечели Кристиян Дойчев, а при ветераните приза за най-висок боен дух отиде при семпай Милен Петров.

С награждаването на Европейското първенство за мъже, жени и ветерани се сложи край на дългия киокушин уикенд, който събра над 1000 състезатели и треньори от повече от 32 страни от цял свят в Двореца на спорта и културата във Варна. Едновременното провеждане на грандиозните Шесто открито световно първенство за младежи и девойки и Второ европейско за мъже, жени и ветерани е прецедент в историята на спорта. България имаше честта да бъде първият домакин.

От Световното първенство за юноши националите ни спечелиха един сребърен и три бронзови медала. Миглен Димитров спечели вицешампионската титла вчера, а Ивон Тенева (кат. 12/13-годишни), Теодора Попова (кат. 12/13-годишни) и Васил Димитров (кат. 16/17-годишни) грабнаха бронза

АКО ВИДИТЕ НЕЩО ЛЮБОПИТНО, НЯКОЕ НАРУШЕНИЕ ИЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, СНИМАЙТЕ И ПРАЩАЙТЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ НА МЕЙЛА НА „ТРУД“ – trud@trud.bg и trudonline@gmail.com