“Лудогорец“ върна „Левски“ в реалността

Голове на Марселиньо и Джоди Лукоки донесоха ценна победа на „Лудогорец“ с 2:0 над „Левски“ в битката за титлата пред 19 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“. Бразилецът с български пасторт бе точен през първата част, а холандското острие вкара в заключителните минути, като така двамата осигуриха перфектния повторен дебют на своя наставник Стойчо Стоев начело на „орлите“.  „Зелените“ се утвърдиха на първото място с 5 точки пред ЦСКА и вече на 8 от „сините“. Поражението пък върна столичния гранд в реалността след позитивния старт през пролетта под ръководството на Георги Дерменджиев и последвалата смяна на собствеността. С представянето си срещу прекия конкурент на „Герена“ показаха, че все още не са готови за битка за златните медали, както и многократно новото ръководство обяви. А „Левски“ остава без успех срещу този съперник у дома от лятото на 2016 година, когато Божидар Краев вкара за 1:0.Въпреки очакванията Валери Божинов остана извън разширения състав на „сините“. Нападателят все още лекува травма, която не му позволява да води пълноценни тренировки. 33-годишният таран отпадна в последния момент от групата. А наставникът Георги Дерменджиев направи само една промяна в стартовите единадесет от мача със „Славия“ (3:0), връщайки изтърпялия наказание Иван Горанов сред титулярите.

Стоев на свой ред заложи на най-опитните си играчи. Светослав Дяков изведе гостите с капитанската лента, а Вандерсон зае мястото на Адриан Попа.

Малко изненадващо на фона на атмосферата на стадиона, но първите минути бяха изцяло за гостите от Разград. До 10-ата минута „орлите“ пропуснаха на три пъти да открият резултата. Първо удар на Серкан Юсеин бе боксиран Николай Михайлов. Малко след това Вандерсон излезе очи в очи с вратаря на „сините“, но ударът му бе париран. В 10-ата минута удар с глава на Клаудиу Кешерю срещна страничната греда. В 20-ата минута „Лудогорец“ все пак вкара. След грешка в средата на терена на Мартин Райнов гостите организираха бърза контраатака, която бе завършена от подобаващо от Марселиньо. Голът успокои гостите, които отлично затвариха пространствата и домакините трудно създаваха опасни ситуации пред Пламен Илиев. Най-чистите положения през първите 45 минути се откриха пред Станислав Костов и Паулиньо.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено. „Сините“ вдигнаха оборотите, а Дерменджиев смени неубедителния Райнов със Серджиу Буш. Но опасните положения продължиха да бъдат пред вратата на Михайлов. Вторият гол за гостите падна в 90-ата минута, когато Джоди Лукоки изкочи зад отбраната и последвалият му удар бе безпогрешен. А халфът Хали Тиам си изкара 9-ти жълт картон и ще пропусне следващите два мача на тима - с "Верея" в събота и първият от плейофната фаза.