Как блондинка моли да й пуснат интернета?

Бус удари трамвай на столичния бул. „Ботевградско шосе”

Мръсен въздух над София и тази сутрин

Д-р Сергей Иванов: Голямата част от внесеното заразено месо вече е изконсумирано БАБХ закъсня драстично с предупрежденията, смята експертът

Доц. Атанас Мангъров: Инфектиращата доза при салмонела е много висока Внесените 100 тона заразено пилешко месо не са опасни категоричен е експертът

Мечтан старт за „Славия“ в Европа и първа победа като гост от 53 години

„Славия“ стартира ударно в евротурнирите след успех с 1:0 като гост на финландския „Илвес“. Единственият гол в Хелзинки реализира Момчил Цветанов в 80-ата минута. Бившият играч на ЦСКА и „Литекс“ получи отличен пас от Галин Иванов, а последвалият му удар прониза вратата на домакините. Така най-старият столичен тим записа първа победа като гост в Европа от 1965 година, когато надви ирландския „Корк Селтик“ с 2:0.

А Златомир Загорчич, старши треньорът на носителя на купата на България, заложи на титулярен състав, изграден изцяло от български футболисти. Появилите се като резерви Георги Йомов, Ивайло Димитров и Цветелин Чунчуков не развалиха тази приятна статистика.

Победата пък дава сериозна преднина за „Славия“ преди реванша в София след седмица. Успешно преминаване на първия кръг на Лига Европа ще осигури на „белите“ два мача с хърватския гранд „Хайдук“.

Славия: Георги Петков, Александър Александров, Димитър Велковски, Андреа Христов, Милен Гамаков, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Галин Иванов, Славчо Шоколоров (65- Йомов), Момчил Цветанов (90- Димитров), Милчо Ангелов (86- Чунчуков).