Мюсюлмани дариха храни на детски дом в Дебелец за празника Курбан байрам

Мюсюлмани дариха храни на детски дом в Дебелец за празника Курбан байрам

По повод празника Курбан байрам, Зеки Касим от Дебелец дари агнешко месо на стойност 200 лв. за децата в местния социален дом.

Това е първо дарението на мъжа, който от години живее и работи в Белгия. Той пожела да помогне на децата в свещените за мюсюлманите дни от 11 до 15 август.

Дългогодишен благодетел на ДМСГД в Дебелец от Килифарево пък предоставил агнешко месо на стойност 260 лв.

Други благодетели, на 10 август, предоставиха специални храни за групата на децата от аутистичния спектър в Дневния център - на стойност 214,32 лв. Те включват безглутенови продукти, като брашна /оризово, кокосово/, кокосово мляко, бакпулвер, конфитюри, макарони, подсладител стевия. Децата от аутистичния спектър в Дневния център са на индивидуално меню, като част от терапията им, а това до голяма степен успешно повлиява проблемите в развитието им.

Към момента ДМСГД поема грижата за 14 деца на резидентна грижа и 60 деца в Дневния център.

Най-четени