Показват „Златното евангелие“ от Омуртаг в музей „Етър“ в Габрово Светинята ще бъде представена на Националния празник - 3 март

Общо 52 души са ранени при инцидента в Хесен, 18 са деца

Заловиха грабител, нападнал жена

Деми Ловато се показа без грим (СНИМКА)

Директорката на Басейнова дирекция-Пловдив е обвинена за безстопанственост

Двама сърби са заразени с коронавирус

Wizz Air няма да отменя полети до Италия, от Ryanair все още няма официална позиция

Десетки автовози пътуват всяка седмица до огнището на коронавируса в Северна Италия

Пълни автобуси от Милано продължават да пристигат у нас

Нено Димов остава в ареста

Николета Лозанова към Филип Плейн: Благодаря ти за невероятната нощ

Гърция взема мерки срещу коронавируса, изтегля гражданите си от Италия

Появи се Ябълковият човек

Италианският премиер Джузепе Конте обвини ръководството на болница за разпространението на коронавируса в страната

Затварят пътя през Широка лъка в неделя заради кукерския фестивал

Пълен списък на победителите на наградите „Оскар“ 2020

На церемонията, провела се за 92-ри път, бяха връчени наградите „Оскар“ в 24 категории.

След като станаха ясни победителите във 4-те водещи категории: Рене Зелуегър спечели статуетка за „Най-добра актриса“, Хоакин Финикс за „Най-добър актьор“, „Паразит“ стана най-добрият филм, а режисьорът му Пон Джун-хо получи „Оскар“ за най-добрия режисьор.

Ето и пълния списък на останалите победители във всички категории:

Най-добър филм

„Пълно ускорение”

„Ирландецът”

„Джоджо Заека”

„Жокера”

„Малки жени”

„Marriage Story”

„1917”

„Имало едно време в Холивуд”

„Parasite” – ПОБЕДИТЕЛ

 

Най-добър режисьор

Мартин Скорсезе – „Ирландецът”

Тод Филипс – „Жокера”

Сам Мендес – „1917”

Куентин Тарантино – „Имало едно време в Холивуд”

Пон Джун-хо – „Parasite”ПОБЕДИТЕЛ

 

Най-добра актриса в главна роля

Синтия Ериво – „Хариет”

Скарлет Йохансон – „Marriage Story”

Сърша Ронан – „Малки жени”

Чарлийз Терон – „Бомба със закъснител”

Рене Зелуегър – „Джуди”ПОБЕДИТЕЛ

 

Най-добър актьор в главна роля

Антонио Бандерас – „Болка и величие”

Леонардо ди Каприо – „Имало едно време в Холивуд”

Адам Драйвър – „Marriage Story”

Хоакин Финикс – „Жокера”ПОБЕДИТЕЛ

Джонат Прайс – „The Two Popes”

 

Най-добра актриса в поддържаща роля

Кати Бейтс – „Случаят „Ричард Джуъл“

Лора Дърн – „Marriage Story”ПОБЕДИТЕЛ

Скарлет Йохансон – „Джоджо Заека”

Флоренс Пу – „Малки жени”

Марго Роби – „Бомба със закъснител”

Най-добър актьор в поддържаща роля

Том Ханкс – „A Beautiful Day in the Neighborhood”

Антъни Хопкинс – „The Two Popes”

Ал Пачино – „Ирландецът”

Джо Пеши – „Ирландецът”

Брад Пит – „Имало едно време в Холивуд” ПОБЕДИТЕЛ

Най-добър адаптиран сценарий

„Ирландецът”

„Джоджо Заека” ПОБЕДИТЕЛ

„Жокера”

„Малки жени”

„The Two Popes”


Най-добър оригинален сценарий

„Вади ножовете”

„Marriage Story”

„1917”

„Имало едно време в Холивуд”

„Parasite” ПОБЕДИТЕЛ


Най-добра кинематография

„Ирландецът”

„Жокера”

„Фарът”

„1917” ПОБЕДИТЕЛ

„Имало едно време в Холивуд”

Най-добра оригинална песен

I Can’t Let You Throw Yourself Away – „Играта на играчките 4”

(I’m Gonna) Love Me Again – „Рокетмен” ПОБЕДИТЕЛ

I’m Standing With You – „Breakthrough“

Into The Unknown – „Замръзналото кралство 2”

Stand Up – „Хариет”

Най-добра оригинална филмова музика

„Жокера” ПОБЕДИТЕЛ

„Малки жени”

„Marriage Story”

„1917”

„Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър”

Най-добър пълнометражен документален филм

„American Factory” ПОБЕДИТЕЛ

„The Cave”

„The Edge of Democracy”

„For Sama”

„Honeyland”

Най-добър кратък документален репортаж

„In The Absence”

„Learning To Skateboard” ПОБЕДИТЕЛ

„Life Overtakes Me”

„St Louis Superman”

„Walk, Run, Cha-Cha”

Най-добър игрален късометражен филм

„Brotherhood”

„Nefta Football Club”

„The Neighbors’ Window” ПОБЕДИТЕЛ

„Saria”

„A Sister”

Най-добър пълнометражен анимационен филм

„Как да си дресираш дракон”

„I Lost My Body”

„Klaus”

„Missing Link”

„Играта на играчките 4”  ПОБЕДИТЕЛ

Най-добър късометражен анимационен филм

„Dcera (Daughter)”

„Hair Love”  ПОБЕДИТЕЛ

„Kitbull”

„Memorable”

„Sister”

Най-добър филмов монтаж

„Пълно ускорение” ПОБЕДИТЕЛ

„Ирландецът”

„Джоджо Заека”

„Жокера”

„Parasite”

Най-добър чуждоезичен филм

„Corpus Christi”

„Honeyland”

„Les Miserables”

„Болка и величие”

„Parasite”  ПОБЕДИТЕЛ


Най-добър дизайн на костюми

„Ирландецът”

„Джоджо Заека”

„Жокера”

„Малки жени” ПОБЕДИТЕЛ

„Имало едно време в Холивуд”

Най-добри визуални ефекти

„Отмъстителите: Краят”

„Ирландецът”

„Цар Лъв”

„1917” ПОБЕДИТЕЛ

„Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър”

Най-добър грим и прически

„Бомба със закъснител” ПОБЕДИТЕЛ

„Жокера”

„Джуди”

„Господарка на злото 2”

„1917”

Най-добър звуков микс

„Към звездите”

„Пълно ускорение”

„Жокера”

„1917” ПОБЕДИТЕЛ

„Имало едно време в Холивуд”

Най-добър монтаж на звуковите ефекти

„Пълно ускорение” ПОБЕДИТЕЛ

„Жокера”

„1917”

„Имало едно време в Холивуд”

„Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър”

Най-добър продуктов дизайн

„Ирландецът”

„Джоджо Заека”

„1917”

„Имало едно време в Холивуд”ПОБЕДИТЕЛ

„Parasite”

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.