Стойчо и Херо на 1/4-финал за купата

В драматични мачове Стойчо Младенов и Димитър Димитров се класираха за четвъртфиналите за купата на Казахстан. А шампионът „Астана“ отпадна след 30 дузпи от втородивизионния „Алтай“ - 1:1 след 120 минути и 15:14 след изпълнението на удари от бялата точка.

Кайсар“, воден от Младенов, пречупи след продължения „Академия“ с 2:1. Повече от 90 минути „вълците“ от Кизилорда играха с човек по-малко заради ранен червен картон. Младенов пусна повече резерви в двубоя, но въпреки това победи. „Академия“ поведе в началото, но „Кайсар“ изравни. В 106-ата минута Пуношевац вкара победно.

В още по-голяма драма беше замесен Херо. Неговият „Иртиш“ завърши 2:2 в редовното време като гост на „Актобе“. В продълженията двата отбора си вкараха по още един гол. При изпълнението на дузпите „Иртиш“ спечели с 3:1.

Жребият за четвъртфиналите е на 12 април.