Стойчо подгони Мъри в Казахстан

Стойчо Младенов подгони Станимир Стоилов по популярност в казахстанския футбол. Ден след като празнува 17 март и двата си гола срещу „Ливърпул”, треньорът постигна трета поредна победа в местния шампионат. Неговият „Кайсар” срази „Шахтьор” (Караганди) с 1:0 като гост. Мачът се игра на неутрален терен - на стадиона на „Астана”.

Стоилов е хегемонът на футбола в Казахстан и вече три пъти поред е шампион. Но Младенов прави чудеса с новака „Кайсар”, който единствен в страната стартира първенството с три поредни победи. И всички в Казахстан вече говорят за чудото Младенов, който миналия сезон води „Атирау”. След напускането му тимът е последен в класирането.

Сега украинецът Владимир Аржанов вкара единствения гол за „Кайсар” срещу „Шахтьор” през първото полувреме. За халфа това е второ попадение през сезона. Бившият нападател на ЦСКА Стефан Николич изпусна сам срещу вратаря.

В следващия кръг „Кайсар” и Младенов гостуват на втория най-голям тим в страната „Кайрат”.

Димитър Димитров-Херо и неговият „Иртиш” взеха първа победа за сезона - 1:0 като гост на „Атирау”. Родриго Антонио вкара две минути преди края на двубоя. Ден по-рано „Астана” триумфира за първи път през сезона - 3:1 у дома срещу „Акжаик”.

„Окжетпеш”, където играе Цветан Генков, спечели с 1:0 домакинството си срещу „Тобол”. А „Ордабаси” с Преслав Йорданов победи „Актобе” с 1:0 като гост.