Стойчо прати Херо към бездната

ÖÑÊÀ - ËÈÒÅÊÑ 2 - 0 ÑÒÎÉ×Î ÌËÀÄÅÍÎÂ

Българското дерби в Казахстан завърши с радост за Стойчо Младенов и сълзи за Димитър Димитров. „Кайсар“ победи „Иртиш“ с 1:0 и прати отбора на Херо към бездната – изпадане от елитната дивизия. В Павлодар единствения гол вкара Александър Марочкин в 29-ата минута.

С победата „Кайсар“ на практика узакони оставането си в първа дивизия на Казахстан. И не само тимът на Младенов е едва на три точки от четвъртото място три кръга преди края на шампионата. Само 4 отбора от елита имат по-добра голова разлика от „вълците“ на Стойчо.

Иртиш“ е на предпоследно място и след двете поредни победи продължава да трепери.

След Херо е третият български треньор в първенството. Николай Костов загуби със своя „Шахтьор“ (Караганди) домакинството срещу „Актобе“. Хрвойе Миличевич вкара гола, който вероятно ще прати българския наставник във втора лига.

Три кръга преди края „Астана“ вече и на теория е шампион на Казахстан. Единственият конкурент „Кайрат“ неочаквано завърши 0:0 у дома с „Тобол“ и изостава на десет точки.