Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в четвъртък, 23 януари 2020

Военното министерство: Няма да строим на територията на резиденция „Лозенец“

Румен Радев: Израел превръща пустинята в градина, България върви в другата посока

Само през януари в „Левски“ са вкарани над 2 млн. лв.

Васил Божков: Надявам се премиерът да вземе правилно решение (СНИМКИ, ВИДЕО)

Блокират сайтове с фалшиви намаления Заличават домейни на нарушители

ЦСКА стартира с реми в Испания

ЦСКА стартира новата година с реми срещу осмия във втора Бундеслига „Бохум“ – 1:1. Двубоят се игра пред повече от 1000 души в испанския курорт Марбея. По-голямата част от запалянковците бяха фенове на „червените“, а температурата бе повече от перфектна 15 градуса.

ЦСКА изигра първия си мач само два дни, след като стартира подготовката си. След сравнително скучно първо полувреме и двата отбора се разиграха след почивката. Грубо нарушение на избрания за най-добър млад футболист у нас Валентин Антов доведе до първия гол. Себастиян Майер от „Бохум“ изпълни перфектен фаул за 1:0. Четвърт час преди края първия гол за новата година в полза на ЦСКА вкара дефанзивния халф Кристиян Малинов.

Нестор Ел Маестро пусна като титуляри и двамата футболисти, които подновиха договорите си часове преди лагера – вратарят Витаутас Черниаускас и Тиаго Родригес. Като ново попълнение в състава се появи бразилецът Рафаел Енрике. Крилото не игра от реванша за Лига Европа срещу „Рига“ през юли, когато извади ключица и се наложи операция. След почивката в игра влезе и сънародникът му Евандро, който много рядко намираше място в състава през есента.

Най-чистото положение за ЦСКА изпусна голмайсторът на отбора Мауридес. Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов също беше сред титулярите.

Следващият мач на „червените“ на испанска земя ще бъде в неделя срещу „Академия Пушкаш“. Другите две контроли са срещу „Шанхай Шенхуа“ и чешкия шампион „Виктория“ (Пилзен).