Черно море с любопитна загуба от Фратрия преди старта на новия сезон

Черно море загуби от втородивизионния Фратрия с 0:1 в контролна среща, играна на стадион „Младост“ във Варна. Проверката е четвърта за момчетата на Илиан Илиев след старта на подготовката за новия сезон. Единствения гол в мача вкара Васил Андони в 90-та минута.

Варненският тим обаче постигна победа с 4:0 над Дунав Русе във втората си контрола за деня. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна. Точни за "моряците" бяха Дуду в 19-та минута, Мазир Сула в 64-та, Брено Тейшейра от дузпа в 78-та и Васил Панайотов.

Досега Черно море изигра пет проверки. Вицешампионите победиха Фарул в Румъния с 1:0, загубиха с 5:2 от Ботев Пловдив, завършиха 0:0 с Левски, а днес загубиха от Фратрия с 0:1 и победиха с 4:0 Дунав.

Последната проверка на Черно море преди началото на първенството е в събота от 19:45 срещу Добруджа, като преди мача ще бъде официалното представяне на отбора за новия сезон.