Гимнастичките втори след Русия (СНИМКИ)

Снимки: Юлиан Тодоров

Българските състезателки направиха силен старт на световното първенство по художествена гимнастика в София. Тимът ми заема 2-о място в отборното класиране като допусна пред себе си единствено фаворитките от Русия.

Трите ни представителки изиграха без сериозни грешки съчетанията си на обръч, като най-стабилна бе Боряна Калейн, която получи оценка от 19,050 точки – 5-ата най-добра за деня. Катрин Тасева бе оценена с 18,850 т. (7-о място), а Невяна Владинова с 18,700 т. (9-о място). Има голяма вероятност Калейн и Тасева да попаднат и във финала на уреда.

Феноменален първи ден направиха трите рускини. Те играха на топка и окупираха върха на класирането. Александра Солдатова бе първа за деня с 20,250 т., а след нея останаха близначките Дина (20,150 т.) и Арина (20,050 т.) Аверини. Те зарадваха гранддамата на руската гимнастика Ирина Винер, която бе поздравена от президента на българската федерация Илиана Раева. Тя й поднесе огромен букет по случай 70-годишния й юбилей, отбелязан наскоро.

Днес световното продължава със следващите потоци от квалификациите на обръч и топка, церемонията по откриването от 19 часа, след което са финалите в двата уреда.