Краев на победа от титлата

Божидар Краев може да се превърне в единствения български легионер, триумфирал с титла през сезона. Неговият „Мидтиланд“ е лидер в първенството на Дания кръг преди края.

Краев започна трудно сезона и рядко игра, но напоследък натрупа скорост. Нападателят игра шест минути при успеха с 2:0 като гост над „Копенхаген“, който доближи „Мидтиланд“ до титлата. Българинът смени нигериеца Огочукво Франк в края на двубоя, която резултатът бе оформен.

До този момент „Мидтиланд“ вървеше ръка за ръка с „Брьондби“, който драматично и неочаквано направи 2:2 с „Хорсенс“, допускайки 2 гола в последната минута.

Ако в понеделник „Мидтиланд“ победи последния в първата шестица „Хорсенс“ у дома, ще е шампион. При равенство или загуба „Брьондби“ има шанс да навакса, но само с успех над „Олборг“.