Кралев гледа борба с Томас Бах

Българският министър на трибуните в залата в компанията на президента на МОК

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев и президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах бяха заедно на трибуните на световното първенство по борба в Будапеща, където изгледаха финални схватки заедно с президента на Международната федерация по борба Ненад Лалович и генералния секретар на БОК Белчо Горанов. Кралев и Бах имаха серия важни срещи в България през септември, когато президентът на МОК гостува в България по времето, когато у нас се провеждаха паралелно три световни първенства в олимпийски спортове – волейбол, художествена гимнастика и гребане.

43685172_10157571054299796_5633981594579501056_n

България има пълен комплект медали от световното по борба в Будапеща, след като натурализираният само преди месец арменец Айк Мнацканян победи в класическия стил само за 52 секунди алжиреца Тарес Азис Бенаиса и взе бронз в категория до 72 кг. Преди това Биляна Дудова спечели сребро в категория до 57 кг, а Тайбе Юсеин стана световна шампионка в категория до 62 кг.

Борбата и художествената гимнастика са най-успешните български спортове за настоящата 2018 г.