Трилър в Неапол! "Наполи" на Анчелоти обърна "Милан" от 0:2

В истински трилър се превърна голямото дерби на 2-ия кръг от Серия А между "Наполи" и "Милан". Тимът на Карло Анчелоти осъществи пълен обрат от 0:2 до 3:2, запазвайки пълния си актив от началото на сезона. "Росонерите" пък изпуснаха златен шанс да прекъснат черната серия в Неапол, където нямат успех от 2010 година.

Двубоят бе любопитен и поради факта, че за пръв път от 17 години Анчелоти се изправи срещу бившия си отбор "Милан", а Гонсало Игуаин направи дебют за гранда от Милано. Той обаче се оказа разочароващ.

Джакомо Бонавентура и Давиде Калабрия дадоха солиден аванс на гостите, но бързи две попадения на Пьотър Зелински върнаха "небесно-сините". Победното попадение за "Наполи" заби резервата в този мач Дрис Мертенс в 80-ата минута.

Освен Игуаин, първи минути с екипа на "Милан" записаха Темуе Бакайоко и Диего Лаксалт. На резервната скамейка пък остана стражът Пепе Рейна, Ален Халилович, Матия Калдара и Самуел Кастийехо.