Бразилският президент Луис Инасио Лула да Силва реагира на назначаването на италианеца Карло Анчелоти за старши треньор на националния отбор. Пред SBT News Лула да Силва остана недоволен от избора на специалиста. „Той никога не е бил треньор на Италия. Защо не реши проблемите на Италия, която дори не игра на последното световно първенство?", каза той.
Назначаването на Анчелоти стана известно на 5 юли. Италианецът ще води националния отбор на Бразилия през 2024 г. след Копа Америка, а до този момент с отбора ще работи бразилецът Фернандо Динис.
64-годишният Анчелоти в момента работи за Реал Мадрид. Договорът му с отбора е до юни 2024 г.
През кариерата си Анчелоти е работил в италианските Парма, Ювентус, Милан и Наполи, английските Челси и Евертън, френските Пари Сен Жермен и германския Байерн. Той е единственият треньор в историята, който е печелил шампионата на Италия, Англия, Франция и Германия.