В Бистрица се абонират за балкански грандове

Автор: Труд

Отстраняването на Спартак (Търнава) след изпълнение на дузпи прати жребия на ЦСКА 1948 сред балканските грандове. Първо отборът от Бистрица ще играе срещу Панатинайкос. А при успех ще се срещне най-вероятно с Бешикташ, който има среща с чешкия Храдлец.

В състава на турските „орли“ са играчи като Александър Нюбел, бивш вратар на Байерн, и Леандро Трусар, актуален белгийски национал. В Бешиташ няма толкова много звезди, колкото в шампиона Галатасарай и Фенербапче. Въпреки това „орлите“ са безмилостни към българи. В последните години Бешикташ два пъти отстрани ЦСКА и веднъж Левски.

Нито един от тях обаче не е играл на новия стадион „Бешикташ Арена“. Построената през 2016 година арена е една от най-модерните в света. Там се игра последният финал в Лига Европа между Астън Вила и Фрайбург.

Въпреки че е на 121 години, Храдлец е доста по-скромен отбор. Там играят само петима чужденци. Двама словаци, анголец, нидерландец и латвиец. Обаче Храдлец стигна до четвъртото място в чешкото първенство и заслужи място в Лигата на конференциите.

Най-четени