Загиналите при свалянето на украинския пътнически самолет в Иран биха били живи, ако нямаше ескалация на напрежението в Близкия Изток, за което САЩ допринесе, заяви канадският премиер Джъстин Трюдо в интервю за местна телевизия.
"Международната общност много ясно изрази необходимостта от недопускане Иран да се сдобие с ядрено оръжие, но и за намаляване на напрежението в региона, което също така беше предизвикано от американските действия“, каза Трюдо.
“Ако не беше напрежението и скорошната ескалация в региона, вярвам, че днес загиналите в самолетната катастрофа канадци щяха да бъдат в домовете си и със семействата си”, добави той.
Трюдо също така каза, че щеше да е добре ако Тръмп го беше предупредил за атаката с дрон, при която беше убит иранският генерял Касем Сюлеймани.