Русия обвини президента на Украйна Володимир Зеленски в „шизофренично“ отношение към мирните преговори, заявявайки, че той „потопил“ разговорите в Лондон, като е отказал да одобри признаването на управлението на Москва над Крим.
Говорител на руското външно министерство Мария Захарова също така заяви, че навярно Зеленски е бил дрогиран.
„Вчера Зеленски, очевидно смъркал наркотици, категорично отхвърли всякакви отстъпки и обяви, че не признава присъединяването на Крим, както той се изрази, към Русия“, каза тя. „Той демонстративно изрази желанието си да води преговори само за прекратяване на огъня и само при неговите условия."
Захарова добави, че Зеленски е „провалил лондонския кръг от консултации, потвърждавайки намерението на Банкова [администрацията на Зеленски] да торпилира … мирния процес“.
Преговорите в Лондон между САЩ, Обединеното кралство, Франция, Германия и Украйна бяха отложени в сряда на фона на съобщения, че САЩ и Русия са постигнали напредък в двустранните преговори за прекратяване на конфликта, включително разделянето на територия между воюващите страни.