Зловещо - 250 гроба откриха в имот на Пике

Зловещо - 250 гроба откриха в имот на Пике

Един от най-добрите футболисти на Барселона Жерар Пике се сблъска с необичаен проблем в имота си в Малага, който купи през 2015 г. за около 20 млн. евро. На това място са открити цели 250 гроба, поради което археолозите ще имат много работа. Докато не приключи задълбочено разследване и отломките не бъдат отстранени, Пике няма да може да започне строителството на планирания хотел.
Археологът Алберто Кумпиан говори пред местните медии за важността на гореспоменатите разкопки и казва, че споменатата находка е от голямо значение.

- Разкопахме близо 250 гроба, повечето от които са празни. Много е вероятно никога да не са били използвани, но очевидно са били достатъчно ценни, за да бъдат запазени, каза Алберто, добавяйки, че Пике може да получи зелена светлина да възобнови строителството някъде в началото на 2023 г.

Най-четени