Тодор Ненов-Камората е продуцентът на филма "Специалните", посветен на съперничеството между Станимир Стоилов и Жозе Моуриньо. Именно той изживява на живо сблъсъка "Гьозтепе" - "Фенербахче" (2:2) по-рано този сезон, който идва 20 години след мачовете между същите двама в Шампионска лига.
Премиерата на документалният филм вече се състоя в кино "Влайкова", но е много вероятно да има още една прожекция за желаещите да усетят тръпката пред големия екран, преди той да се пренесе и на малкия.
Пред "Труд News" Камората говори за един проект, който приема по по-различен начин от всички останали, в които също е вложил сърце и душа.
"Изключително съм доволен от обратната връзка. Смятам, че хората ще усетят тръпката, когато го гледат на своите приемници. Много време отделих на цвета и музиката, защото такава ми е и работата. До няколко седмици филмът ще бъде пуснат за свободно гледане."
"Причината да създам този филм е разговор с Васил Колев, той е инициаторът и този, който ми се обади, за да ми каже, че трябва да сме на този мач. Бях ентусиазиран и вече виждах сценария далеч преди да тръгнем. Пътувайки за Измир пишех сюжетните линии и това, което бих желал да ни се случи. По-важното обаче е, че този филм е най-малкото нещо, което мога аз и "Левски на левскарите" да направим за Станимир Стоилов. Знаем колко е дал той на "Левски" и на нас, феновете. Той не е обикновен треньор, който просто тренира даден отбор. Дори и сега, на повече от 1000 км от България, той изживява всичко актуално, случващо се в любимия "Левски".
Тодор Ненов разкрива и още една любопитна подробност - получава кадри от настоящия клуб на Стоилов, но не и от "Левски": "Благодарение на сътрудничеството с "Гьозтепе" получих архивни кадри. Важен елемент е, че известният в Турция Левент Юксел, уважаван навсякъде в страната, е авторът на неофициалния химн на "Гьозтепе". Лично той ни позволи да изсвирим кавър на неговата песен. Гледал е филмът и е ентусиазиран от факта, че българите сме обърнали внимание и сме харесали тази песен. Поискахме и кадри от "Левски" за мача "Левски" - "Челси", когато за пръв път се срещнаха Стоилов и Моуриньо. Не получихме такива. Писмото ни е изпратено на 7.10 в 18.25 часа 2024 година, ако това е важно. Входирали сме имейл, адресиран до изпълнителния директор Даниел Боримиров. Жалко е, че и той, и Христо Йовов в качеството му на член на УС на клуба, са част от историята и онези мачове в Шампионска лига. Кадри няма, но намерихме снимков материал."