Костенурка-беглец е намерена след година само на километър и половина от дома си

Снимка: Архив

Костенурка, избягала преди 11 месеца, за да си намери партньор със скорост 0,13 мили в час, е намерена само на една миля от дома. След смъртта на дългогодишния си спътник Фред Джинджър се провряла под оградата на градината, след което бавно избягала през селските полета в търсене на любовта. В крайна сметка тя е била намерена зад една кръчма от конник миналата седмица в Стантън, Глостършир, съобщава Daily mail.

51-годишната Сара-Джейн Мюрие сега празнува неочакваното завръщане на любимия си домашен любимец, който е притежавала, откакто е била 10-годишно момиче.

Съкрушена от изчезването на Джинджър през юни миналата година, майката на едно дете първоначално е поставила табели в района, но казва, че е загубила надежда след близо година без нито едно забелязване.

Страхувайки се, че никога повече няма да види влечугото, след като то изчезна, Мюрие от Бредон, Уорчестършир, каза: „Имахме друга костенурка на име Фред, която загубихме преди няколко години, и мой приятел ветеринар смята, че тя е отишла да си търси партньор. Сега е това време на годината и тя винаги е имала Фред, така че се е промъкнала под оградата на градината и през съседната врата, преди да се озове в някоя нива.

Почти 11 месеца след изчезването на Джинджър Мюрие получава обаждане, което не е очаквала - ездач е открил малката костенурка зад кръчмата Mount Inn, само на километър от дома.

Първоначално, предвид естественото ѝ прикритие, Джинджър е била взета за камък. Но след като се върнал на мястото, ездачът забелязал, че има глава и крака.

Най-четени