Автор:
Труд онлайн
Гръцките власти заявиха, че наводнения, причинени от проливни дъждове през нощта, са отнели живота на трима души в южната част на страната, съобщава Abcnews.
Пожарната служба заяви, че две жени на възраст 80 и 63 години са били открити мъртви в наводнените си приземни жилища в град Каламата и околностите му. 90-годишен мъж също е починал в района на Каламата в южната част на полуостров Пелопонес.
В Северна Гърция властите издирват жена на около 60 години, която е изчезнала рано тази сутрин, след като се обадила по телефона на съпруга си и му казала, че изоставя наводнения си автомобил.
Силните дъждове наводниха домове и търговски обекти и в други части на южен Пелопонес, както и в околностите на северния град Солун.