Тръмп обвини Путин и Иран, че подкрепят „животното Асад“

Тръмп обвини Путин и Иран, че подкрепят „животното Асад“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп осъди химическата атака в Сирия, като обвини руския президент Владимир Путин и Иран, че подкрепят „животното Асад“, предаде Ройтерс.

Тръмп направи това в няколко съобщения в „Туитър“.

„Много загинали, в това число жени и деца, в една безсмислена ХИМИЧЕСКА атака в Сирия. Районът на тази жестокост е ограничен за достъп и обсаден от сирийската армия, което го прави напълно недостъпен за външния свят“, написа Тръмп в първия си туит.

„Президентът Путин, Русия и Иран са отговорни за подкрепата на Животното Асад“, допълни той и предупреди, че ще трябва да бъде платена „висока цена“.

„Отворете района незабавно за медицинска помощ и проверка“, призова Тръмп в друг туит.

В трети туит американският президент пише: „Ако президентът Обама бе преминал обявената от него Червена линия в пясъка, сирийското бедствие отдавна щеше да е свършило! Животното Асад щеше да бъде в миналото!“.

Най-четени