Уайлдър се разплака за съперника си след нокаут

Уайлдър се разплака за съперника си след нокаут

Дионтей Уайлдър, който се бие отново след загубата си от Тайсън Фюри, беше облян в сълзи на пресконференцията, след като нокаутира Робърт Хелениус в Ню Йорк в първия рунд с брутален прав в брадичката.

„Бронзовият бомбардировач“, който добави 42-ия нокаут в кариерата си, беше наскърбен от страх, че неговият приятел и Хелениус никога няма да бъде същият, след като беше нокаутиран от него.

"Бих могъл да кажа много за нокаутирането на Хелениус...,но не знаем дали Робърт ще бъде същият след това. Просто върших работа. Страхотен съм в това, което правя, но не искам да отчуждавам хората от начина на живот, който водят. Просто се опитвам да издържам и семейството си", каза 36-годишната звезда.

Дионтей Уайлдър припомни случая с Причард Колон, боксьор, изпаднал в кома, след като претърпя нокаут през 2015 г. Уайлдър смята, че ситуацията на Робърт Хелениус след нокаута е "сериозна".

„Причард Колон никога няма да стане баща. Защото той се качи на ринга, за да издържа семейството си, но сега семейството му трябва да се грижи за него до края на живота му", каза развълнувано Уайлдър.