13-годишното дете е открито от родители си
Добър ученик, нямаше проблеми, каза пред “Труд news” директорът на ОУ “Душо Хаджидеков” Грозденка Николова
Шестокласник се е самоубил в дома си в Пловдив във вторник, след като се прибрал от училище. Момчето е намерено от родителите си. По случая работи полиция и прокуратура, като все още не е ясна причината за смъртта на детето. Една от версиите е, че Кристиян е получил двойка по математика, което го е разстроило, защото бил отличник. Излязъл от часове и тогава за последно бил видян от съучениците си.
“Трагедията е голяма, разследваме причините за самоубийството на момчето, но няма данни за насилствена смърт”, посочи районният прокурор Петър Петров. Днес родители разказаха, че съучениците на 13-годишното момче отказват да влязат в клас, защото са много разстроени, а от училището му излязоха с кратко съобщение - “С прискърбие съобщаваме, че вчера в следобедните часове, в дома си, почина наш ученик. До края на учебната година отменяме участието си във всякакви чествания и тържества. Светла памет!”
Не е имало никакви признаци за крайната постъпка на детето. То е било добър ученик, като не е имало проблеми в училище, обясни пред “Труд news” директорът на ОУ “Душо Хаджидеков” Грозденка Николова.
“Първоначално цял екип от психолози работи с учениците от класа на момчето, както и външни психолози. Веднага след това ще те ще работят и с други класове - с всички деца в училище, разбира се”, обясни още Николова. Тя посочи, че не знае дали двойка по математика е причина за трагедията, каквато информация бе разпространена по-рано днес. “Не мога да кажа много подробности, води се полицейско разследване, не съм наясно с много от нещата”, призна тя.
От Регионалното управление на образованието в Пловдив (РУО-Пловдив) също казаха, че чакат информация. “Имаме доклад за случая. Причината за настъпилата смърт на детето не е ясна, води се полицейско разследване. И ние изчакваме в момента. Би следвало директорът веднага да включи екипа от психолози за подкрепа на децата, това е шокиращо и толкова ужасно нещо. Не би следвало да има преустановяване на учебния процес”, обясниха от РУО пред “Труд news”.