Mъж упоил и изнасилил 14 жени, които срещал в сайтове за запознанства

Мъж се призна за виновен за упояване и изнасилване на жени, които е срещал в сайтове за запознанства, по време на съдебния процес срещу него днес, предаде германската агенция ДПА.

68-годишният жител на Берлин признал, че е извършил сексуално посегателство над 14 жени, както и, че последователността на събитията, посочена в обвинителния акт, е вярна.

Берлинската прокуратура му повдигна общо 22 обвинения за престъпленията, извършени в периода от 2016 г. до 2022 г. Те включват изнасилване, тежки телесни повреди и нарушаване на личното пространство, тъй като германецът е правил снимки и видеозаписи по време на престъпленията.

Точният брой на жертвите според прокурорите обаче е 58, от които 10 все още не са идентифицирани. Четири от засегнатите жени участваха в съдебния процес в качеството на съищци.

Прокуратурата посочва, че мъжът, който работи като електротехник, се е срещал с жените, повечето от които са били от 50 до 60-годишна възраст, в онлайн платформи за запознанства. Смята се, че преди да им посегне, той е използвал приспивателни в комбинация с алкохол, за да ги приведе  в безпомощно състояние. 

Видеозаписите на престъпленията са били открити след постъпил сигнал в град Ферден ан дер Ален в Северна Германия. Миналата година местната полиция е разследвала друг мъж в региона по сходни обвинения, който след това обаче е починал. Смята се, че той е поддържал връзка с обвиняемия.

Някои от жертвите не са осъзнавали, че по време на срещите срещу тях е било извършвано престъпление и са научили за това едва по време на разследването.

Най-четени