Англия - Испания е финалът на ЕВРО 2024, резерва спаси "Трите лъва" срещу Нидерландия

Англия победи Нидерландия с 2:1 във втория полуфинал на ЕВРО 2024, игран на „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд, и ще се изправи срещу Испания в мача за трофея в неделя.

В 7-та минута юношата на Барселона, дошъл от легендарната школа на каталунците Ла Масия, Шави Симонс откри резултата в полза на "оранжевите". В 15-ата минута удар на Букайо Сака бе блокиран, топката стигна до Хари Кейн, който стреля над вратата, но бе котузен от Дензъл Дъмфрис. Съдията отсъди дузпа, а Кейн вкара за 1:1. В 22-ата минута след шут на Фил Фодън топката не мина с целия си обем голлинията, тъй като Дъмфрис я изчисти. Малко по-късно отново героят за Нидерландия пък нацели гредата. Фил Фодън също удари греда в 32-ата минута. Нидерландия получи неприятна вест, след като Мемфис Депай трябваше да напусне терена поради контузия и бе заменен от Джоуи Феерман. В 65-ата минута резервата центрира от свободен удар към далечната греда, където Върджил Ван Дайк стреля, но английският страж Джордан Пикфорд изби в корнер. В 80-ата минута Фил Фодън изведе Кайл Уокър, който центрира за Сака. Той вкара гол, но страничният съдия маркира засада, която бе потвърдена и от ВАР. В 88-ата минута Коул Палмър шутира, но встрани от вратата на съперника. Оставаха секунди до продълженията, но резервата Оли Уоткинс отбеляза победния гол в двубоя и класира Англия на финал.