Арда и Крумовград завършиха 1:1, остават извън "топ 6"

Арда и Крумовград завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на Efbet лига. Домакините откриха резултата с попадение на новото попълнение Чинонсо Офор с глава в четвъртата минута след центриране на Борислав Цонев. В 10-ата минута пропуск за Арда направи Иван Коконов. Крумовград изравни още при първата си атака в двубоя с попадението на Вячеслав Велев в 29-ата минута. Пет минути преди края на първата част Коконов отбеляза в полза на тима от Кърджали, но попадението му беше отменено заради засада. В 80-ата минута Момчил Цветанов се опита да изненада съперника, стреля, но стражът Анатолий Господинов спаси удара му и така резултатът остана равен.

Арда е 7-и в класирането с 36 равни точки с Крумовград. ЦСКА 1948 е на 6-о място само с точка повече, но и с мач по-малко.