Арсенал брани върха

Арсенал спечели трите точки при трудното гостуване на Лестър, печелейки с 1:0 благодарение на гола на Мартинели в началото на втората част.

Артилеристите запазват преднината си от пет точки на върха във Висшата лига. През първото полувреме Тросар вкара красив гол от дистанция, но ВАР го отмени заради фаул. В началото на второто полувреме Мартинели отбеляза редовен гол, който бе достатъчен за победата с 1:0.

В другите мачове от кръга Уест Хем победи Нотингам Форест с 4:0, а Астън Вила записа победа с 2:0 като гост на Евертън.  Лийдс победи Саутхемптън с 1:0.

Отборът на Евертън остана в опасната зона, след като загуби у дома от Астън Вила с 0:2. Карамелите се борят да се качат по-нагоре, а днес нямаха сили да вземат поне точка срещу гостите от Бирмингам.

Оли Уоткинс от дузпа и Буендиа с головете си през втората част донесоха победата на Астън Вила.