Стойчо Младенов тръгна победно в Египет

Стойчо Младенов тръгна победоносно във втория си египетски престой. В почти една минута неговият нов тим „Ал Итихад” спечели срещу „Асуан” с 1:0, а ЦСКА направи 12-а поредна победа в Югозападната „В” група - 3:0 с „Германeя”.

Гола за тима на Младенов отбеляза бивш „червен” ас - Луис Соарес-Платини, национал на Кабо Верде. В 45-ата минута крилото прониза мрежата на „Асуан”. Преди 15 месеца треньорът взе Платини в ЦСКА, но нападателят напусна при разпада през лятото.

За Младенов това бе първи официален мач, след като през март си тръгна от ЦСКА, когато кризата на „Армията” придоби чудовищни размери. През 2011 г. Стойчо води египетския ЕНППИ и бе избран за най-добър треньор в първенството.

Докато легендата се потеше в жегата в историческия град Александрия, само 100 секунди бяха необходими на Момчил Цветанов да вкара в дебюта си за ЦСКА. „Червените” спечелиха лесно срещу опашкаря „Германея” (Сапарева баня) с 3:0. След още четвърт час юношата на „Литекс” отбеляза пак. А в самия край Костадин Хазуров оформи класиката.

Треньорът Христо Янев даде шанс на много резерви, предвид по-лекия съперник. На пейката останаха капитанът Борис Галчев, вратарят Стоян Колев и Александър Бранеков. Очевидно наставникът иска да ги съхрани за най-важния мач през есента до този момент - гостуването на втородивизионния „Спартак” (Плевен) за Купата на България във вторник. И без титулярите ЦСКА създаде много голови положения, но това бе най-безличното „червено” представяне през сезона. Цветанов можеше да направи хеттрик още в първия половин час, а Хазуров пропусна шанса да се гони с конкурента си за деветка в ЦСКА Преслав Йорданов.

Заради ранния час и работния ден мачът с „Германея” бе и най-слабо посетен за сезона. На „Армията” имаше не повече от 2000 зрители. Дори ложата този път не бе пълна.