Левски остава лидер в А група, след като се разправи с Монтана - 2:0

Левски мина победно и през монтанския стадион "Огоста" и за пореден кръг остава лидер в А група. Сините биха с 2:0 с голове на Роман Прохазка и Божидар Краев.

Словакът се разписа от дузпа в продължението на първата част. Нарушението беше отсъдено за събаряне на Божидар Краев от бранителя Георги Пашов. Това беше първа дузпа в полза на Левски през този сезон.

Краев вкара в 70-та минута с удар от наказателното поле, като получи топката около точката на дузпата от Умар Диаби. Изстрелът му беше слаб, но Христо Иванов не се намеси и топката се оплете в мрежата му за 2:0. Вратарят обаче претендираше, че играч на сините в засада е пречил на видимостта му.

За Монтана това бе четвърта поредна загуба в първенството. Сините пък започнаха с цели 7 чужденци в стартовия си състав и само един млад играч - Божидар Краев