Българи дариха 178 000 евро за бебето Анди Чернодробната трансплантация ще е в Германия, някой от родителите ще е донор

Младен Маринов: Предприемаме всички мерки за засилена охрана на границата

Борисов към Шарл Мишел: Безопасността на външните граници има пряко отношение към общата сигурност на ЕС

Турция пусна бежанците (обзор) Премиерът Борисов прати армия и жандармерия по границата

Турция е поискала от Русия незабавно да спре огъня в Идлиб

ВМА: Всички проби, изследвани за коронавирус днес, са отрицателни

В Ямбол договориха участъците, за които няма да се искат винетки

Избухна война на „Стадионът на мира“

След като цял сезон ЦСКА изкара мачовете си без нито един проблемен от фенска гледна точка, сега последният двубой с „Миньор“ се превърна във война. И триумфът с 3:0 остана на заден план.

Арената, наречена … „Стадионът на мира“, се превърна в бойно поле за агитките. Провокатори имаше и от двата лагера. Видяхме бой с полицията, счупени огради, нахлуване на хулигани на терена, пиротехника в червено и жълто… Както се полага по неписани закони за мач в Перник. В успокояването на феновете се включи и Христо Янев, треньор на ЦСКА и бивш на „Миньор“.

На терена също беше нажежено, но реферът Волен Чинков се справи с класа. В първите 10 минути съдията успя да укроти напрежението, породено от няколко брутални нарушения и здраво блъскане между футболисти. При едно от тях остана впечатление, че Симеон Ганчев е получил жълт картон. А през второто полувреме той вече бе санкциониран за нарушение срещу Борис Галчев. Объркването бе и за футболиста, който тръгна да напуска терена, мислейки, че е изгонен. Оказа се, че Ганчев не е получавал картон преди това. Червения цвят обаче видя Виктор Софрониев от „Миньор“ още в 50-ата минута.

Няколко думи и за мача – ЦСКА не загуби нито точка в югозападната „В“ група. „Червените“ завършват годината с 16 поредни победи, предстои им четвъртфинал за купата срещу „Созопол“.

Головете на „Стадионът на мира“ вкараха Николай Цветков, Преслав Йорданов и Момчил Цветанов.