Вдигат паметник на Луис Суарес

В Уругвай вдигат паметник на Луис Суарес от „Барселона“. Статуята е в Салто, родния град на нападателя. Тържественото откриване ще е на 18 декември.

Суарес е изобразен в националния екип с вдигната дясна ръка и знак с три пръста - типичен негов жест след гол.

А „Реал“ (Мадрид) измъкна 2:0 при гостуването на седмия в класирането „Ейбар“ в 13-ия кръг в Испания. „Кралете“ спечелиха след две поредни загуби в Примера дивисион. „Белите“ са трети с 27 т., води „Барселона“ с 33 т., а „Атлетико“ е втори с 29 т.

Гарет Бейл откри с глава в 43-тата минута. Уелсецът нямаше шампионатен гол за “балета“ извън „Бернабеу“ от януари. В 82-рата Кристиано Роналдо удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лукас Васкес По-рано носителят на „Златната топка“ направи ред пропуски, включително сам срещу вратаря. Чакащият съд за съучастие в изнудване Карим Бензема влезе чак в 85-ата минута.