Красимир Анев стреля без грешка в Руполдинг

Красимир Анев стреля без грешка и повали 20-те мишени в четирите си спирания на рубежа от преследването на 12,5 км. в Световната купа по биатлон в Руполдинг (Германия). Националът финишира 16-и в крайното класиране. Другият ни биатлонист Владимир Илиев не завърши, след като допусна 4 грешки в стрелбата.

Победата спечели австриецът Симон Едер с 33:19,1 мин. (1 грешка) пред Мартен Фуркад (Франция) на 4,2 сек (2 грешки) и Михал Слесингър (Чехия) на 5,1 сек (без грешка). След последната стрелба Анев излезе 12-и, но в последните километри трасето стана много тежко и не се оказа по силите на национала.
Анев е първа резерва за масовия старт на 15 км в неделя и шансовете му да стартира са големи.

Водач за Световната купа е Фуркад с 481 точки, пред Свенсен (Норвегия) - 394, Тарей Бьо (Норвегия) - 360 и др. Анев е 29-и със 139 т.