ЦСКА замрази №3 в чест на Трифон

В стил от американската НБА и ЦСКА взе решение да замрази фланелката с №3. Причината е кончината на легендата Трифон Иванов. Трогателно бе изпращането на стадион "Българска армия" преди победата с 2:0 над "Струмска слава", който по принцип бе домакин, но арената в Радомир не отговаря на изискването.

Фланелката с №3 бе окачена до резервните скамейки. Там ще стои още дълго. А досегашният й приносител Кирил Димчев получи №27. Първо целият стадион ръкопляска бурно вместо едноминутно мълчание. После в 3-тата минута двата отбора спряха да играят и дадоха тон за нови аплодисменти. Феновете в сектор "Г" издигнаха огромен плакат с надпис: "Почивай в мир, Капитане!"

Върху златната звезда с името на Трифон на Алеята на славата пред стадиона бяха поставени стотици цветя. Почти всеки фен минаваше и се покланяше пред нея - последна почит към един истински капитан и истинска легенда.

Когато днешният капитан Борис Галчев вкара първия гол в 44-тата минута, изтича пред транспарант с лика на Иванов и вдигна високо ръце към небето. Последваха го всички футболисти на Христо Янев.

С победата ЦСКА вече натрупа 99 гола през първия си сезон като аматьорски тим. Отборът не е загубил нито точка в югозападната "В" група. Въпреки това всеки мач на "червените" предизвиква административна полемика. Все още не се знае кога ще е домакинството срещу "Септември" следващия уикенд.