Божинов и Бандаловски - жертви на „Звезда“ и съдия

„Партизан“ с Валери Божинов и Иван Бандаловски падна от „Цървена звезда“ в 150-ото сръбско дерби - 1:2 у дома. „Гробарите“ са 6-и, на 32 т. от върха.

Съдията Владо Глоджович подмина дузпа за „Партизан“ в 12-ата минута, а в 47-ата отмени гол заради несъществуваща засада. На почивката замеряха арбитъра с предмети.

„От 21 години не са ни давали дузпа срещу „Звезда“, сигурно и в следващите 50 ще е така - скочи треньорът Иван Томич. - По-чиста дузпа не съм виждал. При фаула за 1:1 преместиха топката поне 7 метра напред, реакция нямаше.“

Божинов игра до 53-тата минута, заменен от Душан Влахович, най-младия в историята на дербито - на 16 г. и 30 дни.

На почивката фенът Борис предложи брак на любимата си Драгана с плакат: „Ожени се за мен, Гаго!“