Байерн наруши хегемонията на Барса на „Камп Ноу”, Челси - минималистичен на старта на Шампионска лига

Байерн Мюнхен победи Барселона с 3:0 в мач от група Е на Шампионската лига. Това беше първата среща в историята, откакто турнирът носи това име, в която каталунците губят на старта на своя собствен стадион „Камп Ноу”. До момента Барса бе в серия от 15 победи и 1 равенство по този показател. Резултатът откри Томас Мюлер, чиято любима жертва е именно Барселона. Германецът вече има 7 попадения в евротурнира срещу испанския тим. Няма друг футболист, който да е вкарвал повече във вратата му. В 34-ата минута Лирой Сане подаде към Мюлер, а той беше точен за 1:0. В 66-ата минута след шут на негов съотборник топката се отби в гредата, а след добавката Робърт Левандовски вкара втория гол в срещата. В 84-ата минута, съвсем спокойно, оставен непокрит от испанските защитници на метър пред вратата въпреки лековерния опит на Пике да го спре с шпагат, отново Левандовски вкара за 3:0.

След загубата, която беше 8-ма за Барса срещу Байерн в 16 мача между двата тима в историята, испанците изненадващо са последни в класирането. В другата среща от групата Динамо Киев и Бенфика завършиха 0:0 и си поделиха по точка. Байерн е лидер в групата с 3 точки, следван от украинския и португалския тим. Барса е без точков актив.

В следващия кръг Барселона гостува на Бенфика в Лисабон, а Байерн е домакин на Динамо Киев на 29 септември.

В групата на настоящия европейски клубен шампион Челси Н „сините от Лондон победиха само с 1:0 Зенит Санкт Петербург с гол на Лукаку след асистенция на Сесар Аспиликуета в 69-ата минута, а Ювентус надигра с 3:0 шведския Малмьо с головете на Алекс Сандро в 23-ата, Паоло Дибала в 45-ата минута от дузпа и Алваро Мората в продълженията на първото полувреме. След двубоя Ювентус е лидер, следван от Челси. И двата тима са с по 3 точки. Трети е Зенит, а четвърти – Малмьо.