България се събуди късно и изпадна в Лигата на нациите

БУЛФОТО

Силен мач на България в Дъблин не успя да предотврати изпадането в Лига С от Лигата на нациите. Тимът на Георги Дерменджиев взе само точка срещу Ейре в нулево равенство и остана на последната четвърта позиция в своята група. Само победа среще прекия ни съперник щеше да остави трикольорите във второто ниво на новосформирания турнир на УЕФА.

Дебют за България записа Георги Ангелов, бранителят на "Берое", играл пълни 90 минути. Заради редицата проблеми в състава селекционерът на българите направи редица промени. През втората част с първи минути за представителния ни тим се отчетоха още Александър Василев, също от тима от Стара Загора, както и Денислав Александров от ЦСКА 1948, извикан на пожар заради редицата проблеми в състава на "лъвовете".

Най-чистата ситуация за "зелените" се откри пред Брейди, чийто изстрел в 66-ата минута разтресе гредата зад Мартин Луков. Атаките на България бяха далеч по-остри, но гол така и не падна. Преди почивката Галин Иванов и Димитър Илиев имаха възможност да открият резултата, а в края на двубоя отлична възможност се откри пред Кристиян Димитров, но ударът на бранителя бе избит в сетния миг.

Така България записа първа точка като гост в турнира и общо втора, а Ейре събра 3, въпреки че не вкара в седми поред двубоя. Победител в нашата група е Уелс, надвил с 3:1 Финландия като домакин.