Бари се отпуши за "Левски"

ПФК Левски

Нападателят на "Левски" Билал Бари вкара първите си попадения за "сините". Мароканъцет бе точен на два пъти при успеха с 2:0 над "Сливнишки герой" в приятелски мач, игран на стадион "Героги Аспарухов". Бившият играч на "Монтана" бе точен в 7-ата и 43-ата минута. Това бе и първият мач след официалната раздяла с голмайстора Найджъл Робърта, продаден на "Ди Си Юнайтед".

Бари откри неофициално головата си сметка, след като, Илия Юруков влезе в наказателното поле, опита подаване, което защитник не успя да изчисти и топката попадна в нападателя, който с плътен удар вкара в близкия ъгъл. В 23-ата минута силен шут на Мартин Райнов бе отразен от Димитър Симеонов. В 30-ата Звонимир Микулич изби топката в ъглов удар след изстрел на Марио Петков от дистанция. В 39-ата минута Юруков стреля над вратата от около 11 метра. В 43-ата минута капитанът на домакините центрира към Билал Бари, който вкара с глава второто си попадение в мача.

През втората част и двата тима направиха промени. За „Левски“ стартираха Ники Михайлов, Патрик-Габриел Галчев., Живко Атанасов, Костадин Илиев, Богдан Костов, Ивайло Найденов, Мартин Райнов, Даниел Начев, Илия Димитров, Ивайло Христов и Валери Божинов.

В 55-ата минута Даниел Начев подаде на границата на наказателното поле, а Валери Божинов пропусна за Илия Димитров, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 60-ата минута Симоне Игнатов се появи на мястото на Живко Атанасов, а Андриан Краев замени Мартин Райнов.

В 66-ата Валери Божинов и Даниел Начев опитаха двойно подаване в наказателното поле, но изстрелът на Начев бе слаб и Деспотов се справи без проблем. В 77-ата минута Симоне Игнатов стреля с глава след центриране от корнер на Дани Начев, но покрай вратата. До края на мача "сините" имаха още няколко положения за гол, но до нови попадения не се стигна.

„Левски“ – „Сливнишки герой“ 2:0

1:0 Бари 7‘, 2:0 Бари 43‘

Левски: 1. Звонимир Микулич, 91. Драган Михайлович, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков, 28. Тома Даске, 88. Марин Петков, 9. Стивъ Петков, 19. Билал Бари

Резерви: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 15. Богдан Костов, 17. Даниел Начев, 25. Ивайло Христов, 31. Костадин Илиев, 45. Илия Димитров, 66. Симоне Игнатов, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев