Ботев Враца пази мястото си в елита след 2:0 над Берое

Ботев (Враца) победи Берое с 2:0 в мач от плейофите в 32-ия кръг на Еfbet Лига и засега остава в елита, след като е на 9 точки от първия изпадащ два кръга преди края на шампионата. Септември, който е на позиция за бараж за място в елита, е с 25 точки. Врачани са с 32, а старозагорци - с 30.

Берое имаше един удар в първата част, дело на Симеон Мечев в 27-ата минута, който бе уловен от Красимир Костов. В 59-ата минута врачани поведоха в резултата. Костов изрита топката в половината на гостите по посока на Мирослав Маринов, който вкара за 1:0. В 62-ата минута врачани оформиха и крайния резултат. Чавдар Ивайлов асистира на Даниел Генов, който остана сам срещу вратаря на Берое разстреля Иван Караджов за 2:0.

Снимка: "Булфото"