Бруталната жега в Пазарджик не уплаши Хебър и Миньор, двата тима завършиха наравно 1:1

Хебър и Миньор завършиха наравно 1:1 в дербито от втория кръг на Втора лига. Двата отбора изиграха един интересен мач, като се има предвид, че термометрите в Пазарджик измериха над 40 градуса към 18:30 часа. В първия четвърт час на двубоя двата отбора създадоха добри положения за отбелязване на гол. В 8-ата минута Божидар Васев бе изведен зад гърба на защитата на домакините от Четин Садула, крилото стреля в близкия ъгъл, но вратарят Петър Дебърлиев изби топката. 120 секунди по-късно Иван Вълчанов стреля от пряк свободен удар право в ръцете на вратаря на домакините. В 15 –ата минута футболистите на Хебър имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена от главния съдия Иван Иванов. Емануил Манев центрира, а топката срещна ръката на Павлин Чиликов, но съдията остана безмълвен. Три минути по-късно Александър Бастунов с хубав изстрел от дистанция тества рефлексите на вратаря Даниел Леонтиев, който се справи отлично. В 34-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Георги Купенов. Октай Хамдиев бе точен от бялата точка за 1:0. Наставникът на Миньор - Христо Янев, направи една промяна в състава си на полувремето, като пусна в игра Калоян Йосифов. Смяната се оказа много удачна, защото именно Йосифов центрира в 59-ата минута, а Божидар Васев засече топката и я прати в мрежата за 1:1. В 70-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на Миньор се получи разбъркване, топката попадна в полезрението на Тодор Чаворски, който стреля от въздуха, но покрай вратата. Две минути по-късно защитници на гостите на два пъти избиваха изстрели на Октай Хамдиев и Евгени Игнатов. До края на срещата Хебър натискаше, създаваше и пропускаше положения с лекота. В крайна сметка двата тима си поделиха по една точка.

Автор: Цветелина Христова