Челси няма загуба от Норич 27 години

Челси  подобри своя 27-годишен рекорд срещу Норич Сити, след като постигна 19 поредни мача без загуба срещу „канарчетата” във всички турнири.
Тимът от Западен Лондон няма загуба от Норич от поражението с 0:3 през декември 1994-а година. От тази среща Челси има 13 победи и пет равенства срещу Норич, като последният мач датира от юли 2020-а година.
Днес лондончани побдиха със 7:0. Футболистите на Томас Тухел откриха резултата в 8-ата минута с гол на Маунт, а до края на първото полувреме реализизраха още две попадения, дело на Хъдсън-Одой и Ройс Джеймс.
Гостите останаха с човек по-малко, след като малко след 5-ия гол Бен Гибсън получи втори жълт картон.
В края на срещата пък "сините" от Лондон получиха правото да изпълнят и дузпа. С това се нае Маунт, чийто удар обаче бе спасен от Тим Крул. Оказа се обаче, че стражът не е бил на или зад голлинията, което наложи 11-метровия наказателен удар да бъде пребит. От втория опит Маунт не сбърка, а в последните секунди на двубоя оформи и своя хеттрик.
За лидера в класирането не игра контузеният нападател Ромелу Лукаку.