Черна серия подгони „Левски“ в Първа лига

Черна серия подгони „Левски“ в Първа лига, след като „сините“ записаха четвърти пореден мач без победа след 1:1 с „Ботев“ (Пд). На стадион „Георги Аспарухов“ резултатът можеше и да бъде различен, ако не бе отменената дузпа за гостите от рефера Никола Попов. Опитният съдия първо посочи бялата точка, но след намеса на ВАР разгледа ситуацията, в която Патрик-Габриел Галчев спъна Янис Карабельов и размисли. Щабът на „жълто-черните“ имаше претенции и за червен картон на Хосе Кордоба в 6-ата минута за опасно влизане в краката на техен футболист. Лошите новини за треньора на „сините“ Николай Костов продължиха и в хода на срещата. Голмайсторът Цунами, открил резултата с глава, се контузи при опасна контраатака на „Ботев“ и напусна. Не е изключено бразилецът да пропусне остатъка от мачовете до края на календарната година, тъй като става въпрос за мускулен проблем. Десният бек Жереми Петрис пък получи нов картон, който го вади за вади за визитата на „Дунав“ от турнира за Купата на България на 22-и ноември.

В същото време Антоан Бароан вкара за гостите след почивката, а попадението бе признато след намеса на ВАР.

След неуспеха фенове на „Левски“ от Сектор „Б“ отново поискаха оставката на Костов, след като тимът не успя да спечели отново след 1:2 от „Берое“, реми с „Арда“ и 0:1 от ЦСКА 1948. Срещата на „Герена“ сега бе белязана от едноминутно мълчание в памет на Ферарио Спасов. Феновете пък освиркваха бившия играч на тима Ивелин Попов, сега част от „Ботев“.