Черно море победи Добруджа с 4:2 в последната си контрола от зимната подготовка

Черно море победи Добруджа с 4:2 в последната си контрола от зимната подготовка на стадион „Тича“, а преди него варненци представиха отбора за пролетния дял от шампионата.

Треньорът на „моряците“ Илиан Илиев ще разчита на 26 футболисти, от които пет нови попълнения - Александър Василев, Мишаел Сантос Силва Алвес, Матеус Машадо Ферейра, Арлинд Дакай и Атанас Илиев.

В 4-ата минута след центриране отляво на Александър Василев, топката падна на волето на Атанас Илиев, който стреля, но уцели страничната греда. В 29-ата минута Черно море удари втора греда, а след добавката Васил Панайотов не успя да вкара топката в мрежата на съперника.

В 43-ата минута Черно море поведе в резултата. Алекс Фернандес бе изведен сам срещу вратаря Християн Христов и реализира за 1:0. В 51-вата минута Алекс Фернандес подаде към Велислав Василев, който нахлу в наказателното поле, но от малък ъгъл уцели гредата.

В 54-ата минута Денислав Ангелов изравни. Само 2 минути по-късно Черно море поведе с 2:1. Атанас Илиев бе изведен сам срещу вратаря на гостите и бе точен. В 61-вата минута Ангелов с плонж с глава изравни за 2:2.

В 86-ата минута Алвес центрира отляво и Исмаил Иса с глава вкара за 3:2. Веднага след това Николай Златев центрира в наказателното поле, където отново Иса с глава вкара за 4:2.