Черно море загуби от Апоел Беер Шева с 1:2 и отпадна от евротурнирите

Черно море е първият български тим, който отпадна от евротурнирите тази година, след като загуби с 1:2 от Апоел Беер Шева в мача реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Преди седмица в Ловеч двата тима завършиха 0:0.

Реваншът в Разград бе 9-ият домакински мач на "моряците", които никога не са играли на домашния стадион във Варна. Те вече имат баланс от 4 победи, 1 равенство и 4 загуби в тези двубои в Европа. В 25-ата минута символичните гости от Израел откриха резултата с гол на Елдер Лопес с глава. В 32-ата минута Черно море изравни чрез пряк свободен удар, изпълнен точно от Калкан. В 53-ата минута Антонио Сефер нацели гредата. Израелският тим все пак поведе в резултата в 63-ата минута. След центриране от пряк свободен удар Лопес вкара втория си гол в двубоя, след като засече отново топката с глава. В 88-ата минута Дуду имаше шанс да отбележи, но би в близкия ъгъл за вратаря на гостите, който изби в корнер. Секунди след това пред вратата на съперника Исмаил Иса опита задна ножица, но топката излезе в аут.
Така Апоел продължава в 3-ия кръг на квалификациите в турнира, а българският тим приключи еврокампанията си за сезона.