Чиликов спря ЦСКА

Лидерът в Първа лига ЦСКА се задоволи с равенство 1:1 в Своге срещу местния „Спортист“ в контролна среща. „Сините“, борещи се за промоция в елита, изненадващо поведоха в резултата чрез Павлин Чиликов, син на бившия играч на „червените“ Георги Чиликов. Централният бранител бе точен глава след малко повече от час игра. Гостите пък изравниха чрез Маурисио Гарсес в 73-ата минута. И двамата треньори експериментираха със съставите. Този на „шоколадите“ Петър Колев направи няколко промени в стартовите единадесет, като под рамката този път бе Стефано Кунчев, който изпълнява ролята на треньор на вратарите. Извън групата бе и младежкият национал Георги Николов. Треньорът на ЦСКА Саша Илич също бе без редица национали. Един от тях, нападателят Дюкенс Назон, вкара за Хаити при разгрома с 4:0 като гост на Монсерат. След паузата лидерът в елита приема „Черно море“ в четвъртфинал за Купата на 4 април от 20 часа.