Драма на "Берое" - "Спортист" Своге, старозагорци остават в елита

БУЛФОТО

Берое запази мястото си в елита след успех с 1:0 над петия от Втора лига Спортист (Своге) в баража за Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново заради наказание на тима от Стара Загора.

В 21-ата Русинов опита да затрудни стража Гошев, но той улови топката. Десет минути преди края на първото полувреме Берое изпълни свободен удар, а Божидар Пенчев от воле не успя да се разпише след намеса и на Величков. Топката по-падна у Уерди Мара, който вкара безценния гол за Берое. В последната минута на първата част Йоан Бауренски опита изстрел със задна ножица, но уцели вратата на тима от Своге.

В 50-ата минута Мечев стреля отдалеч, но Величков изби. След час игра Спортист имаше шанс да изравни резултата, след като Русинов отклони с глава топката към Николов, който стреля с глава, но Иван Гошев спаси. Малко преди края Спортист изпълни свободен удар, Павлин Чиликов засече с глава, но Гошев отново изби топката в корнер. В 90-ата минута леден душ обля старозагорския тим, след като Георги Николов изравни и бе на косъм да вкара мача в продължения. Голът обаче бе отменен след консултация с ВАР. Николов e фаулирал Макс Челич при опита си да стреля с глава.

Така Спортист не успя да оползотвори положенията си, а "Берое" запазва елитния си статут и през новия сезон.