"Етър" следва своя план "Първа лига"

БУЛФОТО

"Етър" затвърди отличното впечатление през сезона след убедителна победа срещу пряк съперник за директна промоция в елита - 4:1 над "Септември" (София) у дома. Тимът на Веселин Великов бе принуден да извършва пълен обрат след красиво попадение на Марио Илиевски, прехвърлил вратаря Анатоли Господинов в 29-ата минута. "Болярите" успяха да се върнат в мача в отличен момент, точно преди почивката.

В 42-ата минута Даниел Младенов центрира отдясно към Николас Фемиа, който със страхотно воле препарира вратаря на гостите – 1:1. Само след още три минути „болярите“ направиха 2:1. Здравко Илиев намери бившия национал на България във вратарското поле и опитният нападател плъзна топката в мрежата.

В 75-ата минута Дани Младенов отново беше в прегръдките на своите съотборници, като прокара топката под плонжа на вратаря – 3:1. Малко след това Ромеш Ивей нанесе мощен удар, като разтресе десния стълб. Устремът обаче нямаше край и в 82-ата минута Ловре Кнежевич също прониза вратата на „Септември“ за крайното 4:1 и осма поредна победа във втория ни ешелон.